LA NOSTRA ESCOLA

Tota la informació sobre qui som i com treballem

MATRICULACIÓ

Informació sobre la matriculació per al curs 2018-19

LA BRUGUITECA

Per viatjar lluny, no hi ha millor nau que un llibre. Emily Dickinson

ESPAIS I SERVEIS

Conegueu el nostre centre fent-hi una visita virtual

PROJECTES

Informació sobre els projectes que realitzem a l'escola

EL BRUGUERA AL TEMPS DE FLORS

Publicat el Dilluns, 28 Mai 2018

 

Aquest any els nens i nenes de 3r i 4t han col·laborat amb el Col·legi d'Arquitectes en la creació d'una composició floral en la qual han estat treballant durant tot el curs i que s'ha exposat al Col·legi d'Arquitectes durant tot el Temps de Flors. 

Per altra banda, un any més la nostra escola ha participat al Temps de Flors col·laborant amb l'Associació de comerciants de la zona U de Girona. La temàtica d'enguany ha estat El Mar dels nens i la nostra proposta ha estat inspirada en l'obra surrealista de Vladimir Kush, el Vaixell de les papallones. 

 

Gràcies famílies per la vostra col·laboració!